Aktuality

Na Živý Betlém přiletěl anděl

Ve spolupráci s Charitou Javorník jsme letos na Rejvíze uspořádali první ročník Živého Betléma.  

Živý betlém je specifické divadelní představení, vycházející z křesťanské tradice a zobrazující události a postavy, související s narozením Ježíše Krista. Dalším obohacením živého Betléma je, že zde účinkují nejen lidé, ale i zvířata. Letošní první ročník na Rejvíze byl specifický tím, že se z nebe nesnášel sníh, ale radostnou zvěst přiletěl předat odvážný anděl. 

Když přišel po svých, nechtěli mu pastýři věřit. Poté, co přítomné děti pomohly rozsvítit nad Betlémem kometu, si anděl dodal odvahu a při teatrálním sletu ze střechy Férovky už nikdo neváhal. Mesiáši se spolu s pastýři přišly poklonit i různé skupiny obyvatel našeho kraje – bylo možné zde spatřit zástupce horníků, sportovců a horalů, rodin a mnohé další.

Část výtěžku z občerstvení byla věnována Charitě Javorník na rozvoj nově vznikající služby hospicové péče, která umožňuje zůstat těžce nemocným i v posledních okamžicích života v domácím prostředí.

Že je takových akcí zapotřebí a lidé jsou ochotni za nimi i do kopců vyjet, nás přesvědčil velký počet účastníků a jedinečná příjemná atmosféra. Tak zase za rok na Férovce.

Fotky ve fotogalerii.

DL

Mikulášské drama s dobrým koncem

Mikuláš na Férovce nebyla žádná běžná besídka. Drama o tom, že s čerty nejsou žerty a Mikuláše musí i čerti poslouchat, pomohlo dovést ke šťastnému konci více než 20 dětí.

Než ale doopravdy přišel Mikuláš, museli se děti činit. Při zapisování do nebeské knihy a nácviku vítacích písní, zatáhli neposední čerti jednoho z andílků k sobě do pekla a zničili Mikulášský plášť. No a každý ví, že co peklo schvátí, už nenavrátí. Rejvízské děti ale daly síly dohromady a vytvořili plášť nový a barevný. Svítící tyčinky a zpěv dětí pak napověděl Mikuláši cestu k Férovce. Mikuláš v kouzelné sněhové nadílce nechal čerty táhnout sáně s dárečky. Nerozvážného andílka zachránil z pekelných okovů a pozval všechny do tepla, kde každý kdo zasloužil, dostal naděleno. A pak už se veselilo. 

"Takže zase za rok!" , loučil se Mikuláš. "Ale s námi už 26.12. na Živém Betlému!", loučili se andílci díky Bohu již v kopletní sestavě. 

Fotky zde

DL

Jezero dřímá

Tak trochu kultovní koncert zasvěcený mystické atmosféře Rejvízu ochranáři vykázaný od Mechového jezírka si našel zázemí na Férovce.

Bez žádného velkého haló se jedné frišné podzimní noci začali na Férovce scházet lidé, které spojuje obdiv k rejvízské atmosféře a hudbě. Uskupení na bázi jesenické bluegrassové sestavy Campanula během příjemného večera zaspívalo a zahrálo vděčnému publiku, které příjemně oživilo prostory Férovky. Těžko tu zaznamenat onu příjemnou atmosféru. Snad ji lépe zastihnul náš fotograf Petr Klang. 

Více foto v galerii.

DL