Aktuality

Prosincové akce na Férovce

Stejně jako loni nabídne Férovka v prosinci tři poutavé akce pro veřejnost. 

Program připravený ve spolupráci s organizací EduArt umožní zájemcům poctivě prožít české svátky. Mikuláš vtáhne 3.12. děti do svého složitého úkolu, 26.12. se při Živém Betlému můžete přijít poklonit Ježíšku v Jeslích a prožít příběh andělského zvěstování pastýřům a 31.12. se protáhnout, pobavit a bilancovat při meziročních rodinných disciplínách.

Těšíme se na Vás!

 

...níže se můžete přihlašovat na Mikuláše...

Ozvěny Svobody - beseda s doprovodným programem

17. 11. od 15:30. Slyšíme a chápeme ještě vůbec význam cinkání klíčů? Jaké hodnoty stojí za sametovou revolucí a jsou stále přítomné? Jak probíhala situace na Jesenicku? Přijďte si připomenout to podstatné na Férovku.

Za vínem do hor?

S vínem na Férovku se za Vámi již tuto sobotu chystá someliér Jiří Sup z Valtic. V prostorách horské chaty Férovka na Rejvízu budete moci vůbec poprvé ochutnat vína z produkce Rodinného vinařství Buriánkovi z Hlohovce. 

Jedná se o malé vinařství zaměřující se na vysoce kvalitní vína vyráběná z hroznů pěstovaných v srdci hojně navštěvovaného Lednicko-Valtického areálu. Someliér Vás seznámí s deseti špičkovými víny v celé chuťové škále, od bílích suchých, přes polosuchá, polosladká a také růžová a červená vína. Jeho výklad však nebude zaměřen jen na v& iacu te;no jako takové. Nahlédneme i do historie knížecího rodu Liechtenstein, kterému mj. patřilo území v okolí nedalekého Králického Sněžníku, Opavy nebo Krnova. Čeká Vás tedy večer spojující úchvatné horské prostředí se sluncem jižní Moravy ukrytým v láhvích vína. Cena na osobu je 200,- Kč. Počet míst je omezen na nejvýše 20 účastníků. Začátek degustace je naplánován na 19:30. Vydejte se tedy s vínem na Férovku a vychutnejte si tento ojedinělý zážitek.

ZzH