Aktuality

Ozvěny Svobody - beseda s doprovodným programem

17. 11. od 15:30. Slyšíme a chápeme ještě vůbec význam cinkání klíčů? Jaké hodnoty stojí za sametovou revolucí a jsou stále přítomné? Jak probíhala situace na Jesenicku? Přijďte si připomenout to podstatné na Férovku.

Za vínem do hor?

S vínem na Férovku se za Vámi již tuto sobotu chystá someliér Jiří Sup z Valtic. V prostorách horské chaty Férovka na Rejvízu budete moci vůbec poprvé ochutnat vína z produkce Rodinného vinařství Buriánkovi z Hlohovce. 

Jedná se o malé vinařství zaměřující se na vysoce kvalitní vína vyráběná z hroznů pěstovaných v srdci hojně navštěvovaného Lednicko-Valtického areálu. Someliér Vás seznámí s deseti špičkovými víny v celé chuťové škále, od bílích suchých, přes polosuchá, polosladká a také růžová a červená vína. Jeho výklad však nebude zaměřen jen na v& iacu te;no jako takové. Nahlédneme i do historie knížecího rodu Liechtenstein, kterému mj. patřilo území v okolí nedalekého Králického Sněžníku, Opavy nebo Krnova. Čeká Vás tedy večer spojující úchvatné horské prostředí se sluncem jižní Moravy ukrytým v láhvích vína. Cena na osobu je 200,- Kč. Počet míst je omezen na nejvýše 20 účastníků. Začátek degustace je naplánován na 19:30. Vydejte se tedy s vínem na Férovku a vychutnejte si tento ojedinělý zážitek.

ZzH

Závodění na Rejvíze - lednový trojboj

 

Sice se letos nedá mluvit o zimě jak jsme ji znali před lety, ale i tyto stále slabé sněhové podmínky umožnily na Rejvíze konání několika závodů spojených s lyžařským běžeckým sportem.

Prvním z větších závodů byla Vodohospodářská třicítka. Start tohoto již tradičního závodu se konal 21. 1.  u Penzionu Rejvíz a konec měl u Férovky. Cesta však byla delší. Na trasách upravených spolekem pro rozvoj Rejvízu  se přes 400 amatérských závodníků uchýlilo směrem na lesní trasy k Opavské chatě. Z příjemného amatérského závodu se nám podařilo ulovit několik hezkých záběrů...

Český pohár v Lyžařské orientačním běhu (LOB) následující víkend 28.-29.1. byl na Rejvíze premiérou. Od úterka do pátku se vyslanci tohoto zajímavého sportu usídlili na Férovce a připravovali stanoviště a cesty k nim. Na 200 účastníků pak v sobotu i v neděli zaplnili prostor kolem Férovky i v ní.

Komorní závody polského veterinárního spolku byly pro Férovku tečkou v sérii tří po sobě jdoucích víkendů, kdy se na nás paní zima usmála.

Kéž by tomu bylo i nadále a v dalších letech. Férovka a celý Rejvíz zase jistě rád poslouží tomuto krásnému sportu. 

DL