Aktuality

Adepti Gymnázia řádili na Férovce

           Adepti Gymnázia se ST řádili na Férovce

Ke sportu blíže, ke studiu jakbysmet , to je hlavní motto adeptů jesenického Gymnázia se Sportovními třídami. Mladý projekt se založením tříd na Gymnáziu má již tříleté trvání a přineslo krom „porodních bolestí“ mnoho pozitivního, od vzácného budování kladného vztahu ke sportu k učení-mučení techniky sportovních dovedností až k opravdu vrcholovým výkonům, ohodnocených účastní na EYOF či MS-juniorů v běhu na lyžích a také mistrovskými tituly i medailemi v cyklistice, motokrose, v koloběhu, ve sjezdovém i běžeckém lyžování. A kdo nevěří ať tam běží, první studenti této nové kombinace letos ukončí již 3. ročník!

Zajímavý nápad se zrodil ve vedení G společně s trenéry, pozvat nové zájemce na krátký pobyt se sportovně- společenskou tematikou do vzácných míst Rejvízu a okolí. Výlety s poznáváním dosud nepoznaného, sportovní soutěže teamů, dovednostní hry či noční bojová hra, vše okořeněné muzicírováním a zpěvem s dobrou náladou, to byl ten opravdový koktejl, který tmelil již zkušené studentíky-sportovce s mladými benjamínky. Vítězství tentokráte brali všichni plni dojmů, humoru a kouře táboráku. Snad tedy všichni nabyli dojmu, že cestička ke Gymnáziu je správná volba a 4 roky prožité ruku v ruce sportem a učebnicemi jim přinese opravdové hodnoty.

zhor

Prožili jsme poctivě české svátky

Férovka nabídla veřejnosti tři krásné prosincové akce. Mikuláš, Živý Betlém a Silvestr pro rodiny se těšily zájmu místních i turistů. Připomeňme si kouzlo každé z nich...

    

Prvním z nich byl příchod svatého Mikuláše. Letos to nebylo jednoduché, protože čerti, kteří vařili v pekle guláš, do ohně přiložili žebříkem nachystaným pro Mikulášův příchod z nebe a stihli ještě roztrhat andělskou knihu s adresáty dárečků. Děti se však nenechaly pekelníky zastrašit a kromě nácviku písní pro Mikuláše, pro něj také stloukly žebřík nový a navrch ještě svázaly šálu. Nezaváhaly ani jít až do pekla pro jednotlivé listy knihy a poté již mohl Mikuláš bez potíží přijít mezi ně. Krásnou atmosféru této zčásti venkovní besídky podpořily kupy perfektního prašanu vyzývající například i k bitvě s čertem.

 

 

Beze sněhu se musela obejít akce Živý Betlém konaná 26. 12. Na 180 lidí se přesto zvedlo z tepla domovů, aby se poklonilo narozenému Ježíškovi. Než se tak stalo, musel anděl přesvědčit nedůvěřivé pastýře, aby se k Betlému vydali a navíc bylo nutné rozsvítit nad Betlémem hvězdu. Anděla, který by se jinak ke vzletu sám neodhodlal, vytáhly děti po lanovce do výše, odkud zvěstoval pastýřům radostnou zvěst. Ti konečně uvěřili a společně s ostatními se vydali ke chlívku. Příchozí také mohli podpořit činnost místní charity zakoupením punče.

  

Poslední den v roce často patří bilancování, hodnocení či plánování. Projít si uplynulý rok mohly také děti s rodiči, kteří zavítali k Férovce. Bylo pro ně nachystáno 12 úkolů, každý tematicka odkazoval k jednomu měsíci. Dvanáctým úkolem bylo napsat či nakreslit na hvězdu své přání do nového roku a upevnit na trám chlívku, kde před pár dny pobývala Svatá rodina. Po splnění a získání všech dvanácti razítek čekala na každého sladká odměna.

Děkujeme organizaci EduArt a všem dobrovolníkům za přípravu programu i úsilí, které stálo za to.

Tým Férovky

Více foto z akcí v galerii

Prosincové akce na Férovce

Stejně jako loni nabídne Férovka v prosinci tři poutavé akce pro veřejnost. 

Program připravený ve spolupráci s organizací EduArt umožní zájemcům poctivě prožít české svátky. Mikuláš vtáhne 3.12. děti do svého složitého úkolu, 26.12. se při Živém Betlému můžete přijít poklonit Ježíšku v Jeslích a prožít příběh andělského zvěstování pastýřům a 31.12. se protáhnout, pobavit a bilancovat při meziročních rodinných disciplínách.

Těšíme se na Vás!

 

...zde se již můžete podívat na akční fotky z Mikuláše...